קולעים מהלב - מכבי הוד השרון
  
 


 
נותני חסות

 

 

ביום ג' האחרון יצאה משלחת של 8 שחקנים ושחקניות מטעם מועדון הכדורסל מכבי הוד השרון בליווי המאמן לירן ברמן ונטלי גיל (הורה מלווה) למשחקים האולימפיים לילדים עד גיל 15 בקאונס אשר בליטא.

הילדים השתתפו לראשונה באולימפיאדות (בגורים או ילדים) בטורניר 3 על 3 סטריט בול , ענף אשר יוכנס בפעם הראשונה באולימפיאדה הקרובה לבוגרים. קבוצת הבנים מנתה 4 שחקנים : עמית מושיוב , נדב הר לב , עידו חביב וברק וולף, כלום שחקני קבוצות נערים ב' של האגודה בשנה האחרונה,  את קבוצת הבנות ייצגו : קדם רולנט , אנה סולוגב , יובל זכאי ומאיה גיל כולן שחקניות ילדות א' מסיימות כיתות ח' והשחקניות הצעירות ביותר בטורניר.

הקבוצה הגיעה לליטא ביום שלישי, וכבר ביום רביעי התאמנה מספר פעמים במרכז האימונים של שחקן העבר הליטאי – ארוודיאס סבוניס. זו הייתה בעצם הפעם הראשונה בה נתקלו הילדים בשחקנים השונים אשר הגיעו מכל העולם לטורניר, מפגש אשר יצר מיד חברויות חדשות והחלפת מזכרות שונות. בסיום יום האימונים הגיעו שחקנים לטקס הפתיחה שהיה מרשים ביופיו אך מעט ארוך, חשוב לציין כי שחקני הוד השרון הצליחו להעיר את קהל הצופים בטקס עם מחיאות כפיים סוערות  דבר אשר נראה בחיוב מצד המארגנים. בטקס הפתיחה נפגשו הילדים עם כלל המשלחות השונות ויצרו מיד קשרים טובים , בעיקר עם הנבחרת המקסיקנית אשר התחילה להשמיע שירים ישראלים כדי להרקיד את המשלחות השונות.

למחרת ביום חמישי החלה התחרות. השחקנים והשחקניות הגיעו למתחם המשחקים כבר בשעה 10 בבוקר לתפוס עוד שעה של אימונים והתרגלות למגרש הגדול והסלים החדשים , חשוב לציין כי המשחקים שוחקו באולם הישן של קבוצת ז'לגיריס קובנה אשר מוכר לחובבי היורוליג , אולם רחב ידיים ויפייפה.
הילדים קיבלו את ההגרלה שלהם וראו כי הבנים שובצו לבית עם נבחרת מהעיר קיצ'ינר מקנדה , נבחרת מהעיר אופה ברוסיה ונבחרת מהעיר אולימפיה מיוון. הבנות הוגרלו לבית גם עם נבחרת מקיצ'ינר קנדה ונבחרת מהעיר טארטו מאסטוניה.

שלב הבתים : בנים : הבנים פתחו את שלב הבתים מול הקנדים, משחק שהתפתח לצמוד , כאשר רק בדקת הסיום שלשה של הקנדים העלתה אותם ליתרון 4 הפרש וסגרה הסיפור , הפסד ראשון 16-11 לבנים , למשחק השני הגיעו הבנים כאשר הם יודעים , הפסד ישלח אותם למשחקי הדירוג 9-16 וניצחון יותיר סיכוי לעלות לרבע הגמר. הרוסים הציגו נבחרת עם גובה ממוצע של כ 1.90 בעוד ההוד השרונים הרבה יותר צנומים מהם , המשחק החל בהחטאות רבות , הלחץ ניכר כל שתי הקבוצות , סל רודף סל ואז כ3 דקות לסיום המשחק יצא נדב הר לב מן המשחק ב4 עבירות (לפי החוקה של הטורניר) חשוב לציין כי נדב היה השחקן הגבוה ביותר בנבחרת , והותיר את שאר חבריו הנמוכים משמעותית לנסות ולנצח משחק שכבר מתחיל להיראות חסר סיכוי , שלשה של ברק וולף נותנת לישראלים יתרון קטן ואז דקה לסיום יוצא עידו ב4 עבירות מה שמותיר את הישראלים עם שני שחקנים בלבד לא זאת ועוד שני השחקנים הנמוכים ביותר על המגרש. הרוסים הצליחו להשוות את המשחק אך לא לנצחו ואנחנו בהארכה. עייני כל המשתתפים היו על המגרש של ההוד השרונים, 3 רוסים גבוהים מול שני ישראלים לא גבוהים במיוחד אשר נלחמים על כל ריבאונד. כל מה שהיו זקוקים החשקנים בכחול היה סל שלוש אחד או שני סלים רגילים , הרוסים עמדו על הקו החטיאו זריקה וריבאונד של הישראלים , זריקה לשלוש מטורפת של ברק וולף והכדור צולל חלק פנימה , כל הקהל קם על הרגליים ומריע לשני השחקנים שנותרו ברק ועמית על הניצחון הגדול שלהם והלחימה שלהם, חלום רבע הגמר עדיין בהישג יד. לאחר הניצחון התפנו הילדים לחשב מה צריך לקרות כדי לעלות שלב והבינו כי הם חייבים לקלוע כמה שיותר נקודות מול היריבה החלשה מיוון כדי לשמור על הסיכוי לעלות במקרה והרוסים ינצחו את הקנדים להם יהיה יתרון בשל ממוצע קליעות הגבוה שלהם , הישראלים מביס??ם את היוונים 16-1  ומיד עוברים ליציע כדי לראות את המשחק של הקנדים מול הרוסים.בסופו של דבר כל החישובים לא היו רלוונטים , הקנדים מנצחים את הרוסים ב10 הפרש ושחקני הוד השרון עולים לרבע הגמר מהמקום השני מה שמבטיח להם מפגש מול הקבוצה הביתית מקאונס ליטא.

שלב בתים בנות : הבנות הגיעו לטורניר כדי בעיקר להתחשל משוםן שהן צעירות מכל המשתתפות בשנה אחרת. ההגרלה סידרה לבנות מפגש עם בנות קנדה במשחק הראשון , משחק שהתפתח בצורה חד צדדית לטובת ההוד השרוניות והסתיים בתואה 15-4 לטובתן , ההתרגשות של ההתחלה פגה לה וכעבר שעה פגשו ביריבות מאסטוניה. המשחק מולן היה צמוד לכל אורכו והיו בו הרבה החטאות מצד שתי הקבוצות , נעבור ישר ל30 השנויות האחרונות, התוצאה היא שיוויון 7-7 , האסטוניות בהתקפה זריקה חופשית לשלוש יצאה החוצה וריבאונד התקפה של אנה סולוגב נותן לישראליות אופציה לנצח את המשחק, יובל חודרת לסל ונעצרת ספק בעבירה שלא נשרקה , הכדור התגלגל לשחקנית אסטונית על השלשה ועם השריקה לסיום הכדור שלה נכס , הפסד כואב מאוד מול נבחרת טובה וחזקה.

שלב הבתים הסתיים כאשר שתי הקבוצות של הוד השרון מעפילות מהמקום השני לשלב רבע הגמר ! הישג גדול בהתחשב במשחקים שלהם.

רבע הגמר בנים – שלב רבע הגמר של הבנים הפגיש אותם עם הנבחרת המקומית אשר הציגה קבוצה מתאומת עם אחד השחקנים הטובים באירופה לגיל 15. הליטאים קלעו בכל המשחקים שלהם את מירב הנקודות 21 , לא נזדקקו ל10 דקות המשחק ואפילו את האמריקאים החזקים ניצחו 21-9 תוך 6 דקות. הישראלים האמינו בכל הדרך שאפשר לעצור את הליטאים ובתחילת המשחק נראה שהישראלים משחקים טוב יותר מהמקומיים. במהרה הבינו הילדים כי יהיה קשה לעצור את הליטאים ואט אט ההפרש צומח , 5 שניות לסיום המשחק הגיעו הליטאים ל21 נקודות וניצחו את המשחק, קבוצת הוד השרון הייתה הקבוצה היחידה שהצליחה לעמוד מול הליטאים לאורך כל 10 דקות המשחק , היחידה בכל הטורניר.
רבע גמר בנות – שלב רבע הגמר בנות הוביל לדרבי ישראלי , מועצה איזורית שומרון מול הוד השרון , שחקניות הוד השרון שלטו לאורך 8 דקות והגיעו ליתרון 11-5 אך קאמבק מטורף של השומרוניות הוביל אותן למצב של 12-10 חמש שניות לסיום המשחק. זריקה משלוש על הבאזר של השמורוניות נכנסה פנימה ויש לנו הארכה.
בהארכה שחקניות הוד השרון היו מרוכזות יותר , קלעו שני סלים ועלו לחצי הגמר.

משחקי דירוג בנים – במשחקי דירוג 5-8 לבנים שיחקו הבנים מול קבוצה מרומניה , הביסו אותה 15-7 ועלו למשחק על דירוג 5-6 שוב מול הקנדים להם הפסידו בבתים המוקדמים. המשחק היה שוב פעם צמוד לכל אורכו שאין קבוצה אשר שולטת במשחק , משחק די הירואי של הקנדים שהיו רק 2 שחקנים ברוב המשחק הוכרע עם סל 3 כמעט עם השריקה האחרונה וקבע כי הוד השרון בנים יסיימו במקום ה6 והמכובד.

חצי גמר בנות – בחצי הגמר של טורניר הבנות , פגשו הבנות את הנבחרת החזקה מפולין, השחקניות הפולניות חזוקת פיזית ומשחקות כדורסל חכם מאוד , המשחק נפתח צמוד אך הבדלי הרמות ניכרו , הפסד כואב של הבנות מהוד השרון 15-6 שולח אותם למשחק מול ליטא המקומית שהודחה במפתיע על ידי אסטוניה , על מדליית הארד.
במשחק על הארד האולם היה כמעט מלא , משחק מול הקבוצה המקומית שניכרת בעוצמה שלה , המשחק התחיל צמוד מאוד , קליעות טובות של ההוד השרוניות נותנות להם הובלה קטנה 8-6 בתחילה , אך התקפות חדות ונכונוןת של הליטאיות משאירות את הבנות הכחולות מאחור, 15-10 לאחר 10 דקות והפסד עוד יותר כואב. הבנות מסיימות במקום ה4 והמכובד. חשוב להזכיר שוב כי הבנות קטנות מכל משתתפות הטורניר בשנה מה שנותן לנו תקווה שבשנה הבאה כאשר המשחקים יהיו בירושלים ניתן לצפות להתקדמות של מדרגה אחת לפחות.

טורניר הבנות הסתיים במדליית זהב של הפולניות החזוקת וטורניר הבנים הסתיים עם מדליה מקומית של קאונס מליטא שהציגה 6 משחקים ללא הפסד בצורה מרשימה מאוד.

הטורניר הסתיים ואנחנו עם הפנים קדימה לשנה הבאה , כאשר אולימפיאדת הילדים תגיע לראשונה לירושלים בישראל.

 
   

קולעים מהלב - מכבי הוד השרון
לייבסיטי - בניית אתרים